2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс и Ривър Плейт остават равни на върха преди "суперкласико"

Бока Хуниорс и Ривър Плейт остават равни на върха преди "суперкласико"

"Месец май ще бъде интересен и изпълнен с напрежение. Надявам се всички наши футболисти да бъдат готови и да бъдат в добра форма", каза Марсело Гаярдо

Кръвните врагове Бока Хуниорс и Ривър Плейт останаха равни по точки в аржентинското първенство преди трите дербита в рамките на следващия месец, включително мач за шампионата още в следващия кръг и два от Копа Либертадорес. Ривър се наложи с 4:1 над Банфийлд на "Ел Монументал", докато Бока направи пълен обрат и надви Ланус с 3:1 в мач от десетия кръг.

Сан Лоренсо започна уикенда като равен с двата колоса, но загуби с 0:1 от Алдосиви в Мар де Плата. Росарио Сентрал също имаше актив от 21 точки, но спечели само една при равенство 1:1 срещу Естудиантес в Ла Плата. Така Бока и Ривър останаха на върха в класирането, като и двата тима имат с по две точки повече от Росарио Сентрал и Белграно, който победи Крусеро дел Норте с 1:0.

Бока Хуниорс и Ривър Плейт се срещат на "Ла Бомбонера" на 3 май, за когато е насрочен следващият кръг от първенството заради предстояща пауза за националните отбори. Двата мача за Копа Либертадорес пък са насрочени за 6 и 13 май.

"Месец май ще бъде интересен и изпълнен с напрежение. Надявам се всички наши футболисти да бъдат готови и да бъдат в добра форма. Съперниците също са в отлично състояние, което ще направи трите мача много трудни и за двата отбора", каза старши треньорът на Ривър Плейт - Марсело Гаярдо.

Младежкият национал Себастиан Дриуси даде аванс на Ривър Плейт срещу Банфийлд още в 21-та минута, а защитникът Рамиро Мори покачи на 2:0 в 73-та. В последните осем минути на срещата паднаха куп голове, след като колумбиецът Маурисио Куеро намали за Банфийлд, но домакините отговориха с две попадения на ветерана Фернандо Кавенаги. Той вкара втория си гол с пета дълбоко в добавеното време на мача на "Ел Монументал".

Парагвайският халф Виктор Аяла се разписа за Ланус срещу Бока Хуниорс още в първата минута на мача на "Ла Бомбонера", но Федерико Карисо изравни в 18-та. Кристиан Павон даде за първи път аванс на домакините в 65-та минута, а уругвайският халф Николас Лодейро подсигури трите точки за Бока с точен удар от дузпа след изтичането на редовното време.

Меси: Първата цел е изпълнена