2. Световен футбол
  3. Бока Хуниорс превзе върха след победа в дома на кръвния враг Ривър Плейт (ВИДЕО)

Бока удари Ривър с 1:0 в Суперкласико преди 65 000 на "Монументал"

Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 1:0 в Суперкласико и излезе начело в аржентинския елит. В напечено дерби с малко голови положения Николас Лодейро вкара победния гол в 18-ата минута, когато прати в мрежата рикоширала топка при контра на Бока.

„Вложих сърцето си в този удар и топката влезе. Наистина исках да играя в този мач и въпреки че не е приятно да влизаш на смяна заради контузия на съотборник, аз използвах своя шанс”, заяви Лодейро, който замени Фернандо Гаго още в 4-ата минута. Бившият халф на Реал Мадрид Гаго получи разтежение след едва 30 секунди и напусна игра, след като се видя, че не може да продължи.

Ривър отстрани Бока за Копа Либертадорес и Копа Судамерикана по-рано през годината, но след успеха за Бока пред 65 000 зрители на „Монументал” тази нощ Карлос Тевес заяви, че нещата са се върнали към „нормалното”.

С успеха Бока събра 52 точки и има две аванс на върха пред Сан Лоренсо, който загуби с 0:1 дербито срещу Уракан.

В другото голямо дерби този уикенд Индепендиенте порази Расинг с 3:0.