2. Световен футбол
  3. Бока падна с девет души и остави жива интригата за титлата (ВИДЕО)

Бока падна с девет души и остави жива интригата за титлата (ВИДЕО)

След мачовете от 28-ия кръг Бока води с 5 точки пред Росарио Сентрал - 61 срещу 56

Бока Хуниорс пропусна възможността да направи важна крачка към титлата в Аржентина, след като отстъпи с 1:3 на Расинг Клуб като гост. Срещата беше в много бавно темпо, а отделно от това Бока завърши с девет души заради два червени картона. Други четирима играчи пък бяха наказани с жълти картони. След мачовете от 28-ия кръг Бока води с 5 точки пред Росарио Сентрал - 61 срещу 56. Победа снощи щеше да направи авансът им от 8 точки два кръга преди края.

"Не трябва да играем по този начин. Трябва да се вдигнем и да вземем това, което ни принадлежи. Все още първенството е в нашите ръце. Мисля, че ние контролираме ситуацията. Ние сме отборът, който играе най-добре тази година", заяви нападателят на Бока Хуниорс Карлос Тевес. В 31-ата минута Даниел Диас беше отстранен с червен картон, след като спря чист гол с ръка. Кристиан Ербес е другият отстранен от терена заради два жълти картона в 76-ата минута. Маркос Акуня откри резултата за домакините в 5-ата минута с удар с глава, но Хонатан Калери изравни в 18-ата. 12 минути преди края на първото полувреме с точно изпълнена дузпа Густаво Боу възстанови преднината на домакините, които с тази победа заемат 4-о място с 53 точки и имат теоретични шансове дори за 2-ата позиция. Вратарят Себастиан Саха пък оформи крайното 3:1 от дузпа две минути преди края, която беше отсъдена заради събаряне на Гастон Диас в наказателното поле.

В следващия кръг Бока играе у дома с Тигре, а по същото време Росарио Сентрал гостува на Банфийлд. 3-ият Сан Лоренсо отстъпи с 1:2 при гостуването на Олимпо (Бая Бланка) и остава с 55 точки. Домакините нанесоха своя удар в края на първото полувреме и в началото на второто, когато Ернан Енсина откри в 45-ата, а Валтер Акуня добави в 51-ата. Мартин Матос в 71-ата минута вкара с глава след центриране от корнер, но но това беше единственото им постижение в мача.

С юноши и резерви Ривър Плейт завърши 1:1 като домакин на Алдосиви, който се бори за място в турнира Копа Судамерикана за следващия сезон. Ривър, който е на 8-о място с 46 точки, даде почивка на основните си играчи заради предстоящите два сблъсъка с бразилския Чапекоензе в турнира Копа Судамерикана.