2. Световен футбол
  3. Бразилия бие без да блести (ВИДЕО)

Бразилия бие без да блести (ВИДЕО)

Родриго носи 1:0 над Еквадор

Нападателят на Реал Мадрид Родриго донесе важна победа на Бразилия с 1:0 над Еквадор в световна квалификация за Мондиал 2026.

Звездата на селесао се разписа в 30-ата минута, а това се оказа и единственото попадение в двубоя, игран в Коритиба.

Селекционерът Жуниор Доривал заложи на върха на атаката на Луис Енрике от Ботафого, зад него действаше Лукас Пакета, а по двата фланга започнаха съотборниците на "Бернабеу" Винисиус Жуниор и Родриго.

Двубоят ще се запомни и от освиркването на феновете на Бразилия, недоволни от дефанзивната игра на своя отбор.

„Имахме нужда от тази победа, няма значение дали беше грозна или не“, обяви играчът на Реал след успеха. - Щастлив съм от победата и от гола и се надявам това да ни помогне да станем по-добри и да напреднем до нивото, което искаме да достигнем в бъдеще.“

Петкратният световен шампион се изкачи до четвърто място с 10 точки от седем мача след едва третата си победа през кампанията, но остава на осем от лидера Аржентина.

След като Световното първенство през 2026 г. в Съединените щати, Канада и Мексико е разширено до 48 отбора, първите шест завършили в южноамериканските квалификации ще получат гарантирано място на турнира. Седмият тим пък ще се нуждае от плейоф.

Бразилия изпитва затруднения в последните турнири, като загуби на четвъртфиналите на Световното първенство през 2022 г., а пътят им на Копа Америка през 2024 г бе спрян още на осминафиналите.