2. Световен футбол
  3. Бразилия и Аржентина с нови успехи по пътя към Катар (ВИДЕО)

Бразилия и Аржентина с нови успехи по пътя към Катар (ВИДЕО)

„Селесао“ удари Уругвай с 2:0, „гаучосите“ надвиха Перу със същия резултат в световните квалификации

Националните отбори на Аржентина и Бразилия записаха победи и се утвърдиха в челото на групата за световните квалификации за Мондиала в Катар през 2022 година

Аржентина спечели с 2:0 като гост срещу Перу и продължава без загуба в квалификациите.

"Гаучосите" грабнаха трите точки в Лима с попадения на Николас Гонсалес и Лаутаро Мартинес през първото полувреме.

Тимът на Лионел Скалони вече има 10 точки и е втори в класирането след лидера Бразилия (12).

Аржентинците не бяха печелили при визита в Перу от 2004 година.

Лионел Меси и компания отговориха подобаващо на критиките след домакинското равенство срещу Парагвай (1:1), а Гонсалес се разписа във втори пореден мач и показа, че се превръща във все по-важна фигура в селекцията на Скалони.

Бразилия продължава победния си ход в световните квалификации.

Тази нощ съставът на Тите спечели с 2:0 като гост на Уругвай.

Попаденията за "селесао" вкараха Артур и Ричарлисон още преди почивката, а през второто полувреме Единсон Кавани получи директен червен картон и домакините доиграха мача в намален състав.

Дори без Неймар бразилците доказаха, че са по-добрият отбор, макар че на Уругвай много липсваше Луис Суарес, който е под карантина, след като даде положителен тест за коронавирус.