2. Световен футбол
  3. Бразилия победи Чили в контрола на „Емиратс” (ВИДЕО)

Бразилия победи Чили в контрола на „Емиратс” (ВИДЕО)

Роберто Фирмино донесе успеха за селекцията на Дунга

Бразилия продължава с победната си серия в контролните срещи. „Селесао” победи Чили с 1:0, а двубоят се проведе на стадиона на Арсенал – „Емиратс”. Голмайстор за селекцията на Дунга стана нападателят на Хофенхайм Роберто Фирмино през второто полувреме.

Отборът на Чили изцяло доминираше в срещата, но така и не успя да намери верния път към вратата на Бразилия.

Всичко по-интересно в приятелския южноамерикански сблъсък се случи през втората част. Спорните положения също не липсваха. в 57-ата минута от Чили поискаха дузпа след като Марсело осъществи контакт с Исла в наказателното поле и последния падна на тревата, но главният съдия Мартин Аткинсън бе категоричен – дузпа няма.

Единственият гол в двубоя  падна В 73-ата минута. Тогава Данило пусна дълъг пас към Фирмино, нападателят навлезе в наказателното поле, излезе очи в очи срещу вратаря Браво, преодоля го с елегантно движение и на празна врата вкара.

Интересен факта след този гол е, че националният отбор на Бразилия вече има повече попадения на „Емирайтс” за последните 9 години, отколкото на легендарния „Маракана” – 11 срещу 10.

Така с 1:0 „селесао“ записаха втора победа в приятелски мач в рамките на няколко дни, след като преди това преодоляха и Франция в Париж с 3:1.

Меси: Първата цел е изпълнена