2. Световен футбол
  3. Бразилия разнищи ЮАР с 5:0, Неймар бележи хеттрик (ВИДЕО)

Бразилия разнищи ЮАР с 5:0, Неймар бележи хеттрик (ВИДЕО)

Селесао започна по възможно най-добрия начин подготовката за домашния Мондиал

Бразилия започна по страхотен начин подготовката за домашния Мондиал през лятото като отвя ЮАР с 5:0 в контрола, играна в Йоханесбург. Неймар направи хеттрик, а Оскар и Фернандиньо добавиха по още едно попадение.

На 19 ноември миналата година „Бафана Бафана” победи точно в Йоханесбург световния и европейски шампион Испания с 1:0. Пак тук „Ла Фурия” спечели последната световна титла, но днес нямаше изненади и кариоките прегазиха своя домакин.

99 дни преди световното в Бразилия домакините от Южна Африка излязоха на терена, носейки фланелки със затворническия номер на Нелсън Мандела – 46664, а именно на този стадион Мандела направи последната си публична изява през 2010 година преди кончината си. 90 000-те хиляди седящи места обаче не бяха напълно заети.

Фред стреля над целта, но Селесао напълно контролираше играта и поведе в 10-ата минута. Хълк изведе Оскар с чудесен пас през центъра и халфът на Челси прехвърли вратаря Уилямс за 1:0.

Домакините направиха принудителна смяна, а Неймар бе намерен сякаш от нищото от Марсело, но вратарят изби в корнер. После звездата на Барселона пресече лош пас и излезе сам срещу стража Уилямс, но опита технично да го прехвърли и от главата на вратаря топката не влезе.
Неймар обаче взе своя реванш в края на първата част. Паулиньо го намери и този път Неймар веднага стреля, вратарят се заблуди и Бразилия поведе с 2:0.

Сколари направи три смени на полувремето и извади Хълк, Оскар и Паулиньо. Веднага след почивката Фред разкъса отбраната с нов добър пас и Неймар прехвърли вратаря за 3:0.

Патос изпусна най-доброто положение за ЮАР като би в Жулио Сезар, а Жо изпусна с глава за бразилците в следващата атака.

11 минути преди края Ксулу изби с глава центриране на Рамиреш, но Фернандиньо прати бомба от 30-ина метра в мрежата за 4:0.

Неймар изпусна удобно положение, но оформи своя хеттрик в добавеното време. Хубав пас в наказателното поле бе добре обърнат от Жо с глава диагонално за Неймар, а той разстреля вратаря за крайното 5:0.

Следващата контрола на Бразилия е на 2 юни срещу Панама в САЩ. Няколко дни по-късно Селесао приема Сърбия в Сао Пауло.