2. Световен футбол
  3. Бразилия разпиля Австралия в контрола (ВИДЕО)

Бразилия разпиля Австралия в контрола (ВИДЕО)

"Кариоките" постигнаха убедителна победа с 6:0

Бразилия разгроми с 6:0 Австралия в приятелска среща, която се игра Ещадио Насионал Мане Гаринча. „Кариоките” напълно доминираха по време на целия двубой и заслужено се поздравиха с убедителния успех. Два гола за Бразилия отбеляза Жо, а по едно попадения реализираха Неймар, Рамирес, Алешандре Пато и Луис Густаво.

Бразилия контролираше случващото се на терена още от началните минути и в 8-ата успя да открие резултата. Неймар центрира страхотно към Бернард, който засече топката с десния крак, но тя срещна десния страничен стълб, след което обаче отиде право в Жо, който от няколко метра сам срещу вратата не сбърка за 1:0.

”Кариоките” продължиха да са по-активният тим, а една от малкото възможности за Австралия да отбележи бе в 18-ата минута, когато Джош Кенеди засече с глава след центриране от ъглов удар, но кълбото не намери рамките на вратата.

В средата на първата част Бразилия пропиля отличен шанс да достигне до второ попадение. Неймар получи кълбото, след което преодоля като на шега четирима играчи на противника и стреля към Марк Шварцер, но прати топката над напречната греда.

В 33-ата минута авансът на бразилците се увеличи на две попадения. Бернард получи кълбото на добра позиция и центрира в наказателното поле, а Жо засече с десния крак, правейки резултата 2:0. 2 минути по-късно Неймар бе изведен сам срещу Марк Шварцер и с удар покрай него отбеляза за 3:0. До почивката Неймар имаше възможност да отбележи втория си гол в мача, след като в 43-ата минута отново се озова на чиста позиция, но прати топката покрай лявата греда.

През втората част силното представяне на Бразилия продължи и в 58-ата минута „кариоките” поведоха с 4:0 – Максуел центрира кълбото, а Рамирес го прати с глава във вратата на Австралия. Малко след това Рамирес нанесе силен удар от дъгата на наказателното поле, но топката се отби в левия страничен стълб.

В 72-ата минута влезлият в игра през второто полувреме Алешандре Пато отбеляза за 5:0 от близка дистанция. Крайното 6:0 оформи Луис Густаво, който в 84-ата минута нанесе блестящ изстрел от далечна дистанция, а кълбото влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на Марк Шварцер.

Във вторник (10 септември) Бразилия ще играе контрола с Португалия. Австралия пък ще се изправи срещу Франция в приятелска среща, която ще се проведе в сряда (11 септември).

Бразилия 6:0 Австралия
8’ 1:0 Жо
33’ 2:0 Жо
35’ 3:0 Неймар
58’ 4:0 Рамирес
72’ 5:0 Алешандре Пато
84’ 6:0 Луис Густаво

Състави:

Бразилия: Жулио Сезар, Майкон (Маркос Роча 77’), Тиаго Силва, Давид Луис (Данте 61’), Марсело (Максуел 46’), Рамирес, Луис Густаво, Паулиньо (Ернанес 62’), Бернард (Лукас Лейва 61’), Жо (Пато 67’), Неймар;

Австралия:
Шварцер, Нийл, МакГоуън, Огненовски, Брешано, Холман (Рогич 70’), Йединак (Милиган 64’), МакКай, Круз, Кенеди (Дюк 78’), Оар (Томпсън 59’).

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)