2. Световен футбол
  3. Бразилските тимове с победи в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Бразилските тимове с победи в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

В Буенос Айрес Сан Лоренсо отстъпи като домакин на Коринтианс с 0:1

Бразилските Интернасионал и Коринтианс записаха победи с по един гол разлика в най-престижната футболна надпревара в Южна Америка Копа Либертадорес.

Интернасионал се наложи с 3:2 над Емелек в най-интересния мач от програмата. Гостите от Еквадор бяха по-активният тим на терена през всичките 90 минути и дори водеха с 2:1 на почивката. Нилмар откри за Интернасионал в 10-ата минута, а в 22-ата Бурбано изравни. Секунди преди края на първата част Мена изведе гостите напред в резултата.

В 59-ата минута Алекс изравни за 2:2 за радост на зрителите на стадиона в Порто Алегре. Победният гол падна в 82-ата минута, а негов автор бе бранителят Ревер. Загубата бе първа за Емелек в турнира, като в момента еквадорците, заедно с Интернасионал са начело в четвърта група с по 6 точки от 3 мача.

В Буенос Айрес Сан Лоренсо отстъпи като домакин на Коринтианс с 0:1. Единственият гол в мача падна в 66-ата минута, а негов автор стана 29-годишният бивш футболист на Атлетико Мадрид и Спортинг Лисабон Елиаш. Така във втора група на турнира Коринтианс излезе на първо място с 6 точки от 2 мача, докато Сан Лоренсо е трети с три точки. В последния мач от снощи у дома чилийският Коло Коло победи мексиканския Атлас с 2:0. Гостите завършиха срещата с 10 човека след 2 жълти картона на халфа Валтер Канеман, а двете попадения за Коло Коло бяха дело на Естебан Паредес.

34-годишният нападател реализира втория и третия си гол в турнира. Първият падна от дузпа в средата на второто полувреме, а с другия бе оформен крайният резултат в заключителните секунди на срещата. В класирането в първа група Коло Коло е на второ място с 6 точки, докато Атлас е на трета позиция с 3.