2. Световен футбол
  3. Чехия достигна еврофиналите, Турция разгроми Холандия (ВИДЕО)

Чехия достигна еврофиналите, Турция разгроми Холандия (ВИДЕО)

Турците изместиха лалетата от третото място

Чехия стигна до важна победа с 2:1 при гостуването си на Латвия в двубой от група "А" на евроквалификациите. Така тимът на практика си гарантира минимум второ място два мача преди края на пресявките.

Гостите нанесоха двоен удар още в първите 25 минути. Първо Давид Лимберски откри в 13-ата минута след асистенция на Шурал. За Лимберски това бе първи гол с националната фланелка.

След това в 25-ата минута Дарида отбеляза чудесно попадение с удар от 20 метра.

Домакините върнаха едно попадение в 73-ата чрез Артурс Зжузинс, но нищо повече.

В същото време Турция разгроми Холандия с 3:0 и "лалетата" ще трябва да минат през бараж, ако искат да се класират.

Тимът на Фатих Терим откри още в 8-ата минута като Йозикуп прехвърли Килесен след двойно с Арда Туран.

Звездата на тима Туран на свой ред се разписа, за да удвои резултата в 26-ата. Играчът на Барселона преодоля Килесен след добър пробив отляво.

През второто полувреме холандците натиснаха и задържаха топката по-продължително. С няколко добри намеси се отличи и вратаря на домакините Волкан Бабакан.

Крайният резултат бе оформен от Бурак Йълмаз в 86-ата минута, след като Еркин открадна топката и го намери на удобна позиция.

Така лалетата трябва да се надяват турците да губят точки в оставащите мачове, ако искат да ги изместят от третото място.

Отборите, които се класират на първите две места във всяка група, както и най-добрият трети отбор, придобиват право на участие на финалите директно.

Останалите осем трети отбори ще бъдат разпределени в четири двойки за баражи и победителите от тях също отиват на Евро 2016.