2. Световен футбол
  3. Чили на четвъртфинал след втора победа на Копа Америка

Чили на четвъртфинал след втора победа на Копа Америка

Санчес донесе успеха на тима си

Тимът на Чили продължава с победите на турнира Копа Америка. Момчетата на Рейналдо Руеда записаха втора победа в група С на надпреварата, след като победиха Еквадор с 2:1 и по този начин си осигуриха място на 1/4-финалите на турнира.

Това се случи и благодарение на хикса, който завъртяха тимовете на Уругвай и Япония, които завъртяха 2:2.

Чили съумя да открие резултата още в 8-ата минута, когато Хосе Фуенсалида се разписа, но Енер Валенсия изравни от дузпа в 26-ата минута. Победният гол реализира Алексис Санчес, който беше точен в 51-ата минута.

Още в началните минути Чили съумя да открие резултата, след като в 8-ата минута при центриране от корнер удар с глава на Пулгар бе блокиран от защитник, но топката попадна във Фуенсалида, който от движение я насочи във вратата за 1:0.

В 26-ата минута се стигна до изравняването, след като Мендес се откъсна в наказателното поле и беше спънат от вратаря, а съдията посочи бялата точка. Енер Валенсия застана зад топката и реализира за 1:1.

През втората част Чили стигна до успеха. Карлос Арангис центрира почти от аутлинията и намери непокрития Алексис Санчес, който матира стража на съперника за 2:1.

Еквадор пък завърши мача в намален състав, след като в 90-ата минута Габриел Ахилер бе изгонен.

С тази победа Чили води в групата с пълен актив от 6 точки. Еквадор пък допусна втора загуба и е на последната позиция с 0 точки. Уругвай е на 2-ото място с 4 точки, а японците са трети с 1. В последните мачове Чили и Уругвай трябва да определят победителя от групата в директен спор помежду си, а Япония играе с Еквадор.