3. Давид Писаро се завръща в националния отбор на Чили след 8 години

Давид Писаро се завръща в националния отбор на Чили след 8 години

Халфът отказваше да играе с националния екип заради нарушаване на дисциплината от негови съотборници, както и заради несъгласие с методите на няколко старши треньори

Полузащитникът на Фиорентина Давид Писаро се завръща в националния отбор на Чили след близо осемгодишно прекъсване, предава АП. Писаро, който за последно игра за своята страна срещу Еквадор през октомври 2005 година, беше извикан за световните квалификации с Парагвай и Боливия следващия месец. Халфът отказваше да играе с националния екип заради нарушаване на дисциплината от негови съотборници, както и заради несъгласие с методите на няколко старши треньори.

33-годишният Писаро, който има 36 мача и два гола за Чили, прие повиквателната на аржетинския селекционер на тима Хорхе Сампаоли. Писаро е включен в състава от 20 играчи, в който са още Артуро Видал от Ювентус и Алексис Санчес от Барселона. Отборът на Чили, който е на четвърто място в класирането в групата на световните квалификации, гостува на Парагвай на 7 юни, а четири дни по-късно е домакин на Боливия.

Аржентина води в класирането с 24 точки от 11 мача, Еквадор и Колумбия са съответно с 20 и 19 точки, но с мач по-малко, а Чили има 15 точки от 11 мача. Първите четири отбора в групата ще се класират за Мондиал'2014 в Бразилия.

Футболисти от еfbet Лига мериха сили в Лига на нациите на КОНКАКАФ

Мартиника се наложи над Гваделупа

Салах поведе Египет към успех, Тунис се издъни

Нигерия надви трудно Либия

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)