2. Световен футбол
  3. Дидие Дрогба даде победен старт на Кот д'Ивоар (видео)

Дидие Дрогба даде победен старт на Кот д'Ивоар (видео)

"Слоновете" победиха минимално Судан с 1:0 в първи мач от Група "Б" за Купата на Африканските нации

Кот д’Иваор, който е сред големите фаворити за титлата от тазгодишното издание на Купата на Африканските нации започна с минимална победа своята кампания в турнира. „Слоновете” победиха с 1:0 Судан в столицата на Екваториална Гвинея - Малабо. Дидие Дрогба вкара победния гол за „оранжевите’ с глава в края на първото полувреме.

Срещата от Група „Б” започна с надмощие на Кот д’Ивоар. Отборът търсеше гола с атомно трио от Висшата лига на Англия в атака – Дидие Дрогба и Саломон Калу от Челси бяха подпомагани от Жервиньо, който играе за Арсенал.

Суданците направиха първата си атака в 10-ата минута, но им беше много трудно да се справят с играч номер 1 на Африка Яя Туре в центъра на терена.

„Слоновете” намериха пътя към мрежата в края на първото полувреме. Саломон Калу се включи по левия фланг и качи топката на главата на Дрогба, а стрелецът на Челси се извиси над бранител и забоде кълбото в мрежата за 1:0 в 39-ата минута.

Судан имаше само два реални шанса да изравни през целия мач. Мохамед Башир стреля извън вратата, а Бубакар Бари спаси изстрел на Аладин Юсуф.

Така фаворитът задържа победата и чака следващия си мач срещу съседите си от Буркина Фасо. Судан ще играе с Ангола. Мачовете са на 26 януари.