2. Световен футбол
  3. Доминик Янков с дебютен гол в МЛС

Доминик Янков с дебютен гол в МЛС

Драматична загуба за Монреал

Доминик Янков вкара дебютния си гол в МЛС при драматичната загуба на неговия Монреал с 3:4 при гостуването на Чикаго Файър.

Монреал поведе с 2:0 след две реализирани дузпи от Матиас Кокаро в 8-ата и 12-ата минута.

Чикаго върна интригата в мача в 8-ата минута на добавеното време на първата част с гол на Марън Ейл-Селасие.

Бившият футболист на Лудогорец Доминик Янков се появи в игра в 65-ата минута и само пет минути по-късно се разписа във вратата на Крис Брейди след асистенция на една от звездите в състава на Монреал Жозеф Мартинес.

В 82-ата минута Монреал остана с човек по-малко, след като Рахийм Едуардс бе изгонен с директен червен картон.

Чикаго намали своя пасив в мача в 84-ата минута, когато Брайън Гутиерес реализира отсъдената дузпа за домакините.

Монреал допусна резултатът да бъде изравнен в петата минута на добавеното време на срещата след гол на Юго Сипер.

В последните секунди на мача се намеси и вятърът, който се оказа с решаващо значение за крайния резултат в мача.

Вратарят Брейди подаде на Келин Акоста, който шутира топката зад центъра, а с помощта на вятъра, тя придоби такава треактория, че излъга Джонатан Сироа, прехвърли го и влетя във вратата му.