2. Световен футбол
  3. Египет си отмъсти на Сенегал и се доближи до Мондиал 2022 (ВИДЕО)

Египет си отмъсти на Сенегал и се доближи до Мондиал 2022 (ВИДЕО)

Отново един срещу друг се изправиха двете големи звезди на Ливърпул Мохамед Салах и Садио Мане

Египет спечели с 1:0 домакинството си на Сенегал в повторение на финала от Купата на африканските нации. Отново един срещу друг се изправиха двете големи звезди на Ливърпул Мохамед Салах и Садио Мане. Този път залогът не беше трофеи, а квота за Световното първенство в Катар в края на тази година и Египет взе своеобразен реванш. Ответният мач е на 29 март.

Египтяните натиснаха в началото и потърсиха гола. В 4-тата минута удар на Мохамед Салах се отби от напречната греда, след което топката рикошира в Салиу Сиу и влезе в мрежата. Попадението беше записано като автогол на бранителя на гостите.

Шест след това „фараоните“ пропуснаха нов добър шанс за гол. Трезеге изпълни пряк свободен удар, но при опита си да центрира отпрати топката извън игра.

До почивката Египет определено беше по-активният отбор, който търсеше начин да удвои аванса си. Това не се случи, а Сенегал все още не се беше съвзел от ранния гол, който инкасира в мрежата си.

В началото на втората част сенегалците пропиляха златна възможност да възстановят равенството. Буна Сар прати топката към Садио Мане. Звездата на Ливърпул не успя да нацели добре топката и с глава я прати покрай целта.

В следващите минути Египет приемаше играта в собствената си половина. Домакините очакваха своите шансове на контраатака, но видимо бяха задоволени от минималната преднина, която имат преди реванша.

В 87-ата минута Омар Мармуш беше близо до гола. Футболистът на Египет опита късмета си с изстрел от далечно разстояние, но топката профуча близо край страничния стълб.

До последния съдийски сигнал резултатът се запази непроменен и Египет ще има минимален аванс в реванша, който ще се проведе след четири дни.