2. Световен футбол
  3. Еквадор не успя да победи Перу, Жорди Кайседо игра (ВИДЕО)

Еквадор не успя да победи Перу, Жорди Кайседо игра (ВИДЕО)

Нападателят на ЦСКА записа осем минути при 2:2

Еквадор пропусна да победи Перу в двубой от груповата фаза на Копа Америка. Двубоят между двата тима завърши при резултат 2:2. Еквадор водеше с два гола преднина до 49-ата минута, след като Пресиадо се разписа, а Тапиа си вкара автогол. Перу обаче стигна до точката благодарение на попаденията на Джанлука Лападула и Андре Карийо.

За Еквадор участие в срещата взе нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо. Таранът започна срещата на пейката, но се появи в игра в 82-ата минута.

Двубоят започна отлично за Еквадор, който поведе още в 23-ата минута. Ренато Тапиа опита да изчисти една топка след центриране в наказателното поле, но вместо това вкара топката в собствената си мрежа. Футболистите на Густаво Алфаро натиснаха съперника и създадоха нов две положения пред вратата на гостите, но с пропуски се отличиха Леонардо Кампаня и Роберт Арболеда.

В третата минута на даденото от съдията продължение Еквадор стигна до втори гол. Айртон Пресиадо се пребори за една топка в наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл не остави никакви шансове на стража на Перу.

В началото на второто полувреме Перу върна един гол. Кристиан Куева изведе Джанлука Лападула в пеналта на домакините и той с изстрел в средата на вратата направи резултата 2:1.

Перу стигна до изравнително попадение в 54-ата минута. Джанлука Лападула се възползва от отлична контраатака, като навлезе в наказателното поле и подаде на Андре Карийо, който с прецизен удар прати топката под плонжа на вратаря.

В средата на полувремето футболистите на Еквадор имаха претенции за дузпа след разбъркване в пеналта на гостите. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което съдията Хесус Хил Мансано прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка.

След равенството Перу заема трето място в група "В с 4 точки. Еквадор са четвърти с две.

Бразилия - Колумбия 2:1