2. Световен футбол
  3. Фиджи подобри рекорда за най-резултатен международен мач

Фиджи подобри рекорда за най-резултатен международен мач

Тимът победи Микронезия с 38:0

Националният отбор на Фиджи подобри рекорда за най-резултатен международен мач, след като се наложи с 38:0 над Микронезия в мач от тихоокеанските игри.

Вкараните голове от Фиджи надхвърлят с цели седем тези, които Австралия заби на Американска Самоа преди 14 години в квалификация за световно първенство от зона Океания. Фиджи вкара 21 гола само до полувремето на мача, който е част от турнир за футболисти до 23-годишна възраст.

Именно заради това не е ясно дали Международната футболна асоциация (ФИФА) ще приеме резултата за рекорден. Дори и да не бъде обаче, той ще остане най-голямата победа в историята на националния тим на Фиджи.

Тихоокеанските игри, 15-и в историята, завършват на 18 юли. В тях участват 24 държави, като Австралия и Нова Зеландия бяха поканени за първи път в турнирите по таекуондо, ръгби и други.