3. Фламенго ликува с Копа Либертадорес

Фламенго ликува с Копа Либертадорес

Бивш халф на Лудогорец с голям пропуск във финала

За трети  път в историята си „Фламенго“ спечели Копа Либертадорес.

Грандът от Рио де Жанейро победи в бразилския финал „Атлетико Паранаензе“ с 1:0. Попадението е на обичайния заподозрян.

Нападателят Габриел Барбоса, известен като Габигол, заби в добавеното време на първото полувреме. Миналата година „Фламенго“ страда след поражение във финала от друг бразилски съперник „Палмейрас“. Предишните титли на клуба датират от 1981 и 2019 г.

Минута преди гола на Барбоза червен картон от „Атлетико Паранаензе“ получи Педро Гонсалвеш. Грубостите са типични за мачовете между южноамериканските отбори.

Златният шанс за „Атлетико Паранаензе“ изпусна Алекс Сантана. Халфът, който дойде от „Лудогорец“ през лятото, отблизо не улучи вратата през второто полувреме. Ако отборът му бе спечелил, „зелените“ щяха да получат още един бонус от трансфера.

Но „Фламенго“ бе много по-силният на терена. Отборът с бившия национал Давид Луис владя 73 процента от времето и създаде 15 положения.