2. Световен футбол
  3. Голямо дерби Бока Хуниорс - Ривър Плейт на полуфиналите за Копа Судамерикана (ВИДЕО)

В другия полуфинал Сао Пауло ще срещне колумбийския Атлетико Насионал

Големите съперници Ривър Плейт и Бока Хуниорс ще играят един срещу друг на полуфиналите в турнира Копа Судамерикана. Лидерът в аржентинското първенство Ривър победи с 3:2 като домакин друг от водещите отбори в страната Естудиантес и с общ резултат 5:3 продължава напред в турнира.

Още в първата минута колумбийският национал Теофило Гутиерес изведе домакините напред в резултата след неуспешен опит за изкуствена засада. Три минути преди почивката уругваецът Диего Вера изравни с удар с глава, а Гуидо Карийо даде аванс за гостите от дузпа шест минути след началото на втората част.

Естудиантес води в резултата едва 10 минути, като удар с глава на Родриго Мора след изпълнение на корнер възстанови равенството, а в 64-ата минута Рамиро Мори отново с глава осигури важния успех за Ривър Плейт.

В друг четвъртфинал-реванш Бока Хуниорс победи с 4:1 като гост парагвайския Серо Портеньо. Андрес Чавес вкара два гола за категоричния успех, а Бока се класира за полуфиналите с общ резултат 5:1. Джонатан Калери и резервата Емануел Гилиоти също се разписаха в полза на гостите.

В другия полуфинал в турнира Копа Судамерикана един срещу друг ще играят Сао Пауло (Бразилия) и Атлетико Насионал (Колумбия). Сао Пауло отстрани с 6:5 след изпълнение на дузпи еквадорския Емелек, докато Атлетико се наложи с общ резултат 2:0 срещу Сесар Вайехо (Перу).
Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)