2. Световен футбол
  3. Гремио настигна Атлетико Минейро на върха в Бразилия (ВИДЕО)

Гремио настигна Атлетико Минейро на върха в Бразилия (ВИДЕО)

Атлетико Минейро се изправя срещу бившия си кадър Роналдиньо и новия му отбор Флуминензе

Гремио изравни Атлетико Минейро на върха в класирането на бразилското първенство, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Васко да Гама в мач от 13-ия кръг на шампионата. Двата отбора имат актив от по 26 точки, но Атлетико Минейро и изоставащият на два пункта тим на Флуминензе имат по мач по-малко.

Гремио срещна сериозни затруднения през първото полувреме на мача в Порто Алегре, но в крайна сметка домакините вкараха два гола през втората част и заслужиха трите точки.

Андерсон Салес сдаде крепостта на гостите с автогол след час игра, а Педро Роча се възползва от асистенция на Джулиано и оформи крайното 2:0 в полза Гремио само девет минути преди последния съдийски сигнал.

Атлетико Минейро играе по-късно днес срещу отбора на Флуминензе, който ден преди мача привлече легендата на бразилския и световен футбол Роналдиньо. Победителят от този двубой ще оглави еднолично класирането, докато за Атлетико е достатъчно и равенство.