2. Световен футбол
  3. Индепендиенте разгроми с 4:1 останалия с 9 души Ланус (ВИДЕО)

Индепендиенте разгроми с 4:1 останалия с 9 души Ланус (ВИДЕО)

Индепендиенте се доближи само на три точки до лидера Ривър Плейт

Индепендиенте разгроми гостуващия Ланус с 4:1 в последна среща от 16-ия кръг на аржентинското футболно първенство. Така възпитаниците на Хорхе Алмирон събраха 30 точки и изместиха съперника от третото място във временното класиране с по-добра голова разлика. Лидер е Ривър Плейт с 33 точки, а Расинг Клуб е втори с 32 точки.

Ланус започна по-добре на стадион "Либертадорес де Америка" и поведе още във втората минута, когато при бърза контраатака през центъра Лаутаро Акоста се измъкна в чиста позиция, навлезе в наказателното поле и в последния момент подаде към непокрития Силвио Ромеро, който от десетина метра засече в опразнената врата.

Домакините изравниха в 28-ата минута, когато Себастиан Пенко отклони от въздуха в мрежата полувисоко центриране от ляво на Франсиско Пицини. В 35-ата минута Индепендиенте поведе. Федерико Манкейо намери Даниел Монтенегро на границата на наказателното поле, той се освободи от защитник на съперника и с хубав удар от 14 метра направи 2:1.

В 81-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Факундо Монтесейрин получи втори жълт и червен картон за нарушение в гръб срещу резервата Хуан Лусеро. В 85-ата минута Максимилиано Веласкес получи директен червен картон за удар с ръка в лицето на Мартин Бенитес и Ланус доигра мача с 9 души.

Домакините се възползваха и в самия край вкараха още две попадения чрез Лусеро с удар отблизо и Виктор Кеста, който се разписа с глава след подаване от фаул от ляво на Матиас Писано.