2. Световен футбол
  3. Ирак и Оман завършиха наравно - 1:1, Иран и Катар също не се победиха

Ирак и Оман завършиха наравно - 1:1, Иран и Катар също не се победиха

Вижте каква е ситуацията в двете квалификационни групи за класиране на Мондиал 2014 в зона Азия

Днес се изиграха някои квалификационни мачове за класиране на Мондиал 2014 от зона Азия. В един от най-интересните сблъсъци от група „В” на четвъртия кръг Австралия и Япония завършиха наравно – 1:1.

В друг мач от групата Ирак и Оман също приключиха мача помежду им при резултат 1:1. По този начин Ирак се изкачи на второто място в групата с актив от 2 точки, с колкото са и Австралия и Оман, но иракчаните са с най-добри показатели. Йордания е на последната позиция в групата с 1 точка, а лидер е Япония със 7 пункта.

В мач от група „А” на четвъртия кръг Иран и Катар също не излъчиха победител. Двубоят завърши при резултат 0:0. Южна Корея пък постигна категорична победа с 3:0 като домакин на Ливан.

Именно южнокорейците са лидер в групата с актив от 6 точки. Иран е втори с 4 пункта, а толкова има и третият – Катар. Узбекистан се намира на 4-ото място с 1 точка, колкото има и последният в групата – Ливан.

Уточнение за тази фаза на квалификациите на Мондиал 2014 в зона Азия: В този четвърти кръг на квалификациите има две групи с по пет отбора в тях. Първите два тима от всяка група се класират директно за Световното първенство през 2014-та година. Третите тимове във всяка от двете групи се изправят един срещу друг в два мача. Победителят играе два двубоя срещу спечелилия първото място в квалификациите на зона „Океания”. Който се окаже краен победител от този сблъсък, се класира за Мондиал 2014.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026