2. Световен футбол
  3. Кака се развихри в МЛС

Кака се развихри в МЛС

Бразилецът поведе Орландо Сити към победа над Галакси

Защитаващият титлата си в Мейджър лигата на САЩ Лос Анджелис Галакси претърпя унизително поражение с 0:4 при гостуването си на Орландо Сити в среща от 12-ия кръг. В основата на победата на отбора от щата Флорида беше бразилският плеймейкър Кака, който вкара един гол от дузпа и също така изработи още един. Галакси игра много слабо и явно върху пристигащия до дни Стивън Джерард ще се изгражда новата визия на отбора.

В момента шампионите имат едва три победи от 12 мача и си поделят 6-ото място за плейофите с отбора на Спортинг Канзас Сити.

Бившият футболист номер 1 в света Кака подхвана атаката и за първия гол в 12-ата минута. Брек Шей откри резултата след като засече центриране на Рафаел Рамос. Орландо, които сега влязоха в МЛС и все още не бяха изпитали радостта от домакинска победа, стигна до втори гол в 34-ата минута. Кака напредна от ляво и подаде на Кайл Ларин, за когото беше лесно да прати топката за втори път в мрежата.

В 56-ата минута бразилецът най-после се разписа, след като сам си спечели дузпа. Той беше повален от вратаря Хайме Пендедо и при изпълнението не му остави шанс. Четвъртото попадение стана малко щастливо за домакините, когато удар на Даруин Кирън рикошира в крак на бранител и падна в мрежата.

Меси: Първата цел е изпълнена