2. Световен футбол
  3. Кълъмбъс Крю взе Купата на Лигата в САЩ, гол на Жиру не стигна на ЛА Галакси

Кълъмбъс Крю взе Купата на Лигата в САЩ, гол на Жиру не стигна на ЛА Галакси

Кълъмбъс Крю спечели Купата на лигата в САЩ, побеждавайки на финала ЛА Галакси с 3:1. Кучо Ернандес откри резултата в края на първата част, тимът от Лос Анджелис изравни чрез Оливие Жиру в 57-ата минута. Развръзката настъпи в добавеното време на двубоя, когато Кучо Ернандес и Ръсел-Роу вкараха два гола за Кълъмбъс Крю.

Миналата година двата отбора също стигнаха до финала за Купата на МЛС и Крю също победиха (2:1). На 1/8-финалите победителите отстраниха Интер Маями на Лионел Меси с 3:2.

Купата на лигата е клубен турнир, в който се състезават отбори от САЩ и Мексико. Първите три отбора, класирали се в Купата на лигата, автоматично се класират за Купата на шампионите КОНКАКАФ.