3. Канада изхвърли Венецуела от Копа Америка с дузпи (ВИДЕО)

Канада изхвърли Венецуела от Копа Америка с дузпи (ВИДЕО)

Канадците си гарантираха още един сблъсък със световните шампиони

Ръководството на Левски почти сигурно ще осъществи още един изходящ трансфер. "Сините" гласят продажба на офанзивния халф Джавад ел Джемили. Ръководството на клуба вече е започнало работа по сделката. Причината е, че към момента 21-годишният футболист не с очертава да бъде титуляр през новата кампания. Поне такова е становището на новия треньор Станислав Генчев. Засега Джавад е неубедителен в контролите. И това кара шефовете на "Герена" да склонят за трансфер при прилична оферта.

Веднага след края на миналата кампания Ел Джемили бе в полезрението на няколко чуждестранни клуба. В Кипър твърдяха, че интерес към него проявява АПОЕЛ (Никозия). Испанецът с марокански корени се появи на "Георги Аспарухов" в началото на 2023 година именно от Острова на Афродита. Той бе част от Астерас Хлорака, чийто треньор по това време бе Бруно Акрапович. В Турция се появиха информации, че Джавад е искан и от Фатик Карагюмрюк.

През миналия сезон Ел Джемили бе на терена в 35 мача, в които отбеляза 8 гола. Той обаче е много непостоянен - избухва в някой двубоя, а в следващите няколко е незабележим на терена. Така се представше през цялата минала кампания. от пристигането си при "сините" е бил на терена в общо 46 двубоя, като в първия си полусезон не успя да се разпише.

Подобна е ситуацията и с Патрик Мислович. 23-годишният словак за момента не може да убеди Станислав Генчев в качествата си и в клуба вече мислят за раздяла с него. Тук дори може да не се търси продажба, а да се работи за прекратяване на договора на играча по взаимно съгласие.Канада се класира за полуфиналите на Копа Америка, след като победи Венецуела с 4:3 след дузпи при равенство 1:1 в редовното време в четвъртфиналната фаза. Така „кленовите листа“ ще се изправят срещу Аржентина в битка за финала, след като двата отбора бяха в една група, където „гаучосите“ спечелиха с 2:0 откриващия мач на турнира.

Канада можеше да излезе напред в резултата още в 12-ата минута, когато Кайл Ларин пръв стигна до отскочила топка и стреля без да се бави, но бранител на Венецуела блокира току пред голлинията.

Минута след това „кленовите листа“ все пак успяха да стигнат до аванс в резултата. Джонатан Дейвид бе изведен по десния фланг с хвърляне от тъч, напредна към наказателното поле и нанесе удар, като последва рикошет и топката се озова в Джейкъм Шафълбърг, който стреля към долния ляв ъгъл и отбеляза за 1:0 в полза на Канада.

В 24-ата минута Шафълбърг имаше нова възможност да отбележи гол, след като нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, но вратарят Рафаел Роми направи блестящо спасяване.

Три минути по-късно се стигна до ново добро положение на сметката на канадците. Джонатан Дейвид получи пас на границата на наказателното поле и шутира на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 31-вата минута защитата на Венецуела не успя да изчисти и след рикошет топката попадна в Ричи Лариа, който стреля неточно.

Отборът на Канада продължи да създава по-опасните ситуации от началото на срещата, като в 53-ата минута Кайл Ларин получи много добра топка, но стреля малко над напречната греда.

В 58-ата минута Венецуела най-сетне застраши канадската врата, след като Едуардо Бейо засече центриране в наказателното поле, но Максим Крепеау внимаваше и с фантастична намеса изби в корнер.

Само седем минути след това „Винотинто“ успя да изравни резултата. Йон Арамбуру намери Саломон Рондон, който преодоля защитник на Канада, а след това с изумителен удар от центъра прехвърли излезлия Крепеау и успя да изравни резултата с един от головете на турнира – 1:1!

В 68-ата минута Лиъм Милър пое прецизно подаване дълбоко в наказателното поле, но Роми изби в корнер. В 81-вата минута Танитолува Олувасейи си освободи пространство за удар в наказателното поле, който обаче премина малко над венецуелската врата. Повече голове не паднаха и двубоят влезе в дузпи.