2. Световен футбол
  3. Късен автогол донесе точка на Венецуела в Монтевидео (видео)

Късен автогол донесе точка на Венецуела в Монтевидео (видео)

Отборите на Уругвай и Венецуела завършиха наравно 1:1 в квалификация за Мондиал 2014

Отборите на Уругвай и Венецуела завършиха наравно 1:1 в квалификация за Мондиал 2014 от зона Южна Америка, играна в Монтевидео.

Домакините могат да съжаляват за пропуснатите две точки тъй като играха по-добре и пропиляха множество положения пред протичниковата врата.

Обичайният заподозрян Диего Форлан откри резултата в 39-ата минута след асистенция на Мартин Касерес и изведе уругвайците напред.

„Небесносините” държаха инициативата през по-голямата част от времето, но нелепа грешка в края на мача ги лиши от пълният комплект точки, когато в 84-ата минута бранителят Диего Годин си отбеляза автогол.

По този начин отборът на Венецуела вече има актив от 8 точки и се изравни на върха с Уругвай, но е с мач повече от урусите. Тимът на Аржентина е трети, следван от Еквадор и Чили. Първите четири отбора получават директна промоция за Световното първенсто докато завършилият на пето място играе плейоф.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026