2. Световен футбол
  3. Колумбийци играха цял мач с 10 души, но измъкнаха 2:2 с уругвайския Насионал

Колумбийци играха цял мач с 10 души, но измъкнаха 2:2 с уругвайския Насионал

Универсидад де Чили (Чили) победи с 2:1 като гост Реал Гарсиласо (Перу)

Атлетико Насионал (Колумбия) завърши 2:2 с гостуващия Насионал (Уругвай) в среща от група 6 на турнира за Копа Либертадорес, въпреки че игра с човек по-малко през целия двубой.

Алехандро Бернал получи червен картон още в 25-ата секунда на мача заради грубо нарушение срещу Максимилиано Калзада. Гостите се възпозваха от това и поведоха с 2:0 още до 19-а минута след попадения на Карлос де Пеня и Сантяго Гарсия. Полузащитникът Даниел Боканегра се превърна в герой за Атлетико Насионал, след като вкара два гола в 71-а минута и във втората на добавеното време на мача за крайното 2:2.

Атлетико е на второ място в група 6 с 4 точки след третия кръг, а Насионал е на последно място с 1 точка.

Универсидад де Чили (Чили) победи с 2:1 като гост Реал Гарсиласо (Перу) в среща от група 5, в която имаше два червени картона. Нападателят на Гарсиласо Виктор Ферейра и защитникът на Универсидад Игор Личновски бяха изгонени в последната минута.

В другата среща от групата Дефенсор Спортинг (Уругвай) спечели с 2:0 срещу Крузейро (Бразилия). В група 8 Депортиво (Вeнецуела) и Сантос Лагуна (Мексико) завършиха 1:1. Орибе Пералта даде аванс на Сантос в 63-а минута, а в 72-а Мануел Артеага изравни.

Сантос Лагуна е начело в класирането със 7 точки.

Стронгест (Боливия) се наложи над Велес Сарсфийлд (Аржентина) с 2:0 в група 1, а в група 7 Емелек (Еквадор) победи с 2:1 Леон (Мексико).