2. Световен футбол
  3. Коринтианс отново е шампион на Бразилия (ВИДЕО)

Коринтианс отново е шампион на Бразилия (ВИДЕО)

Тимао взе шеста титла и изравни вечните съперници от Сао Пауло

Отборът на Коринтианс е новият шампион на Бразилия! Тимът от Сао Пауло завърши 1:1 при гостуването си на Вашку да Гама в мач от 35-ия кръг на Серия "А" и с актив от 77 точки е недостижим три кръга преди края на сезона. Прекият конкурент Атлетико Манейро отстъпи с 2:4 в гостуването си на Сао Пауло и остана с 65 точки. Така "мускетарите" спечелиха своята шеста титла на Бразилия и първа от 2011 година.

Герой за Тимао се превърна Вагнер Лав, който вкара изравнителното попадение в 82-ата минута. Голът бе негов пети в последните пет мача за първенството и общо 13-и от 26 срещи този сезон. Интересното е, че преди това бившата звезда на ЦСКА (Москва) не се бе разписвал в пет поредни срещи.

Новият шампион на Бразилия започна срещата със самочувствие, тъй като очакваше да победи без проблем 19-ия в класирането. Домакините, които имат надежда да се спасят бяха доста по-мотивирани и търсеха да прекратят серията от пет поредни победи на Коринтианс.

След нулево равенство преди почивката, второто полувреме започне добре за гостите. Родриго от домакините бе изгонен в 62-ата минута за брутален фаул в главата на Малком.

Въпреки това останали с 10 играчите на Вашку да Гама бяха на осем минути от сензацията, тъй като Жулио Сезар откри в 72-ата минута след подаване на Нене.

В същия момент пристигна новината, че Сау Паоло обръща от 1:2 Атлетико Минейро и титлата ще бъде за Коринтинас. Играчите на Тите стигнаха до равенството в 82-ата минута, а след това започнаха бурните празненства за заслужената шеста титла с която изравниха вечните съперници от Сао Пауло.

Сантос и Палмейрас са лидери с по осем отличия. Досегашният шампион Крузейро е на осмо място с 51 точки.