2. Световен футбол
  3. Коринтианс падна от новак в Бразилия (+видео)

Коринтианс падна от новак в Бразилия (+видео)

Понте Прета изненада шампионите с 1:0

Защитаващият титлата си отбор на Коринтианс продължава слабото си представяне в първенството на Бразилия. В среща от петия кръг Коринтианс загуби с 0:1 от новака Понте Прета и остава на последно място в класирането с четири загуби. Понте Прета спечели с гол на Андре Луис в 41-вата минута. Отборът на Коринтианс игра без титулярите си, които получиха почивка преди мача-реванш от полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес.

Бразилският тим победи с 1:0 Сантос в първия мач миналата седмица. Нито един футболист, който игра срещу Сантос, не се появи на терена в мача срещу Понте Прета.

Вицешампионът Васко Да Гама води в класирането с 13 точки, след като завърши 1:1 с Палмейрас и няма загуба до момента. Бившият полузащитник на Олимпик Лион Жуниньо донесе точката на Васко да Гама след гол от пряк свободен удар осем минути преди края на двубоя.

С гол на аржентинеца Дарио Ботинели от дузпа в 87-ата минута Фламенго победи с 1:0 Сантос. Сао Пауло се наложи с 1:0 над Атлетико Минейро, където играе Роналдиньо. Бившият бразилски нападател Луиш Фабиано реализира единственото попадение в мача в 41-вата минута, а в 87-ата получи червен картон заради спор с главния съдия.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026