2. Световен футбол
  3. Коринтианс помете Атлетико Паранензе с 4:1 и увеличи преднината си на върха (ВИДЕО)

Вторият Атлетико Минейро бе разгромен с 1:4 от Спорт Ресифе

Ренато Аугусто и Вагнер Лав вкараха по два гола всеки, а Коринтианс размаза Атлетико Паранаензе с 4:1 като гост в среща от 31-ия кръг на бразилското първенство. С този успех Коринтианс има 67 точки и вече води с 8 пред 2-ия Атлетико Минейро 7 кръга преди края. Домакините пък нямат победа вече в 8 поредни срещи и се сринаха на 13-а позиция с 39 точки, 6 над зоната на изпадащите. Ренато Аугусто откри резултата в 17-ата минута, а Вагнер Лав удвои в 29-ата. Отново Аугусто покачи на 3:0 в последната секунда на първата част, а Лав добави за 4:1 в 62-ата. Преди него Бруно Мота отбеляза един път за домакините. Жадсон, който е третият от атакуващото трио на Коринтианс, този път не се разписа. Но тримата имат общо 27 отбелязани попадения в 31 срещи.

Атлетико Минейро, който заема 2-ото място, падна с 1:4 при гостуването си на Спорт Ресифе. Гостите останаха 10 на терена още в 19-ата минута заради отстраняването на полузащитника Карлош. Още в 7-ата минута обаче домакините бяха открили резултата, а до 30-ата минута вече водеха с 3:0. Чак в 84-ата минута Тиаго Рибейро върна едно попадение от дузпа.

Гремио, който се намира на 3-а позиция с 55 точки- на 4 след Атлетико Минейро, загуби от бойкия състав на Чапекоензе въпреки преднината си от два гола до 35-ата минута. На своя стадион в Порто Алегре отборът на Гремио поведе с голове на Дъглас и Бобу, но два точни изстрела на Тулио де Мело и един на Аполди в 95-ата минута хвърлиха в шок феновете на домакините.

Сантос се наложи с 3:1 над Гояш и събра 59 точки, които му дават една предимство пред Палмейрас в битката за 4-ото място и директно класиране за групите на Копа Либертадорес. Два гола вкара Рикардо Оливейра, който вече има 19 попадения, оформиха четвъртата победа в последните пет мача за Сантос.