2. Световен футбол
  3. Коринтианс взе само точка от голов спектакъл с Палмейрас (ВИДЕО)

Коринтианс взе само точка от голов спектакъл с Палмейрас (ВИДЕО)

Крузейро записа разгромен успех с 5:1 над Фигерензе

Водачът в бразилското първенство Коринтианс взе точка при визитата си на Палмейрас, макар че на три пъти изоставаше в резултата. Срещата на "Алианц Парк" завърши 3:3, а крайният резултат бе оформен от бившия голмайстор на ЦСКА Москва Вагнер Лав в 79-ата минута. Така Коринтианс събра 50 точки от 23 кръга, с 5 повече от втория Атлетико Минейро, който в събота спечели с 2:1 срещу Васко да Гама. Палемйрас е седми с 35 точки.

В друг двубой от кръга шампионът Крузейро записа разгромен успех с 5:1 над Фигерензе. Четири попадения за домакините реализира Уилиян Гомеш, като с победата те се измъкнаха от зоната на изпадащите. Крузейро има 28 точки и се намира на 13-то място, докато Фигерензе е с 26 точки, само една над чертата.

Под нея се намира Гояш, който отстъпи с 1:2 при визитата си на Гремио. Гостите поведоха в края на първата част чрез Бруно Енрике, но с попадения на Дъглас и Евертон Гремио стигна до втората си поредна победа. С нея тимът запази третото си място в класирането, само точка от втория Атлетико Минейро и на 6 от водача Коринтианс.

В дербито на Рио де Жанейро Флуминензе отстъпи като домакин пред Фламенго с 1:3. Победата бе четвърта поредна за Фламенго, с която тимът се изкачи до шестото място в подреждането с 35 точки, две повече от Флуминензе, който е девети.

В другите два мача от снощи Авай загуби у дома от Коритиба с 0:2, а Спорт Ресифе и Сантос приключиха при резултат 1:1.