2. Световен футбол
  3. Коринтианс запази лидерската позиция в Бразилия (видео)

Коринтианс запази лидерската позиция в Бразилия (видео)

Отборът на Коринтианс продължава успешното си представяне в шампионата на Бразилия, след като в мач от 5-ия кръг записа домакински успех с 4:2 над Сантос. Така тимът остава начело във временното класиране без загубен мач в сметката си.

Още във 2-ата минута Жорже Енрике откри резултата в полза на домакините, възползвайки се от грешка на вратаря на съперника. В началото на втората част обаче гостите успяха да изравнят, а точен бе Андре Рибейро в 53-ата минута. Само минута по-късно обаче Бруно Сезар отново изведе Мускетарите напред и от този момент домакините напълно владееха инициативата. Ралф направи резултата 3:1 в 66-ата минута, а резервата Паулиньо вкара и четвърти гол в 84-ата.

Все пак Светците съумяха да направят резултата по-почетен, вкарвайки второ попадение, дело на Марсел в 87-ата минута за крайното 4:2.

Флуминензе победи като гост Атлетико (Минейро) с 3:1. Мурики откри резултата за домакините още във 2-ата минута, но с голове на Гюм в 61-ата, Алан в 63-ата и Фред в добавеното време, гостите обърнаха нещата в своя полза и прибавиха важни три точки в актива си.

Така Коринтианс продължава да води в класирането с актив от 13 точки, пред новака Сеара с 11 и Флуминензе с 9. Сеара от своя страна пък не прости на Крузейро и го победи с 1:0 у дома след попадението на Лопес в 39-та минута. Лисиците завършиха срещата с човек по-малко, след като в 79-та минута Уелингтон Паулиста бе изгонен.

Един от лидерите в класирането - Ботафого, спечели само точка при домакинството си на новака и своя градски съперник Вашку да Гама. Дербито на Рио де Жанейро завърши 1:1 след попадения на Ернанес в 27-та минута за Мореплавателите и на рера от дузпа за Ботафого.