2. Световен футбол
  3. Коринтианс започна с победа в Копа Либертадорес

Коринтианс започна с победа в Копа Либертадорес

Отборът се наложи с 2:0 над Сао Пауло

Коринтианс стартира с победа в груповата фаза от турнира за Копа Либертадорес. Тимът се наложи над Сао Пауло с 2:0.

Тази нощ се изиграха три срещи от първия кръг в груповата фаза на турнира. Двубоят между Коринтианс и Сао Пауло се игра пред близо 40 хил. зрители на "Арена Коринтианс". Домакините започнаха отлично двубоя и само след 11 минути игра Елиаш взриви трибуните. Той получи чудесен извеждащ пас зад гърба на противниковата отбрана и с удар от въздуха прати топката в мрежата за 1:0.

Второто попадение падна след почивката. В 67-ата минута Емерсон отне топката след единоборство, което породи спорове дали имаше нарушение при него или не. В крайна сметка фаул не бе отсъден, а Емерсон асистира на Жедсон, който оформи крайното 2:0 за Коринтианс.

В група 1 Коло-Коло победи Атлетико Минейро с 2:0, а в група 6 Тигрес Монтерей се наложи над Хуан Аурих с 3:0.