2. Световен футбол
  3. Кот д’Ивоар прескочи групите след 2:0 над Буркина Фасо (видео)

Кот д’Ивоар прескочи групите след 2:0 над Буркина Фасо (видео)

Калу и автогол на Коне донесоха успеха за "слоновете"

Отборът на Кот д’Ивоар се класира за елиминационната фаза на турнира за Купата на Африканските нации, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Буркина Фасо. Срещата се игра на стадион „Малабо” пред около 10 хиляди зрители и бе от програмата на група „В” на надпреварата, която тази година се провежда в Екваториална Гвинея и Габон.

Двубоят започна по-добре за „слоновете”, чиято атака бе водена от Дрогба, Жервиньо и Калу. В 16-ата минута именно двамата играчи на Челси комбинираха за първото попадение в мача, като Дрогба центрира в пеналта от десния фланг, а Калу с мощен удар с левия крак от близко разстояние, направи безпомощен стража на Буркина Фасо.

След гола „жребците” се опитаха да върнат попадението, но звездата на тима – Питройпа, пропусна няколко изгодни положения.

До края на полувремето обаче нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за Кот д’Ивоар.

Втората част стартира по-добре за Буркина Фасо, но Питройпа отново на два пъти показа несигурност пред гола и пропусна да възстанови статуквото.

С напредване на времето обаче, „слоновете” изравниха играта и отново започнаха да атакуват опасно вратата на Буркина Фасо. В 62-ата минута обаче, голмайсторът Соломон Калу получи травма и трябваше да бъде изнесен на носилка, а Жервиньо пропусна да реализира добре създадената от него ситуация.

Така се стигна до 82-ата минута, когато „слоновете” все пак успяха да стигнат до втори гол, след като Бакари Коне си вкара злощастен автогол.

Това се оказа и последният гол в мача и така Кот д’Ивоар се наложи с 2:0 над тима на Буркина Фасо и по този начин се класира за елиминационната фаза, където ще срещне Екваториална Гвинея или Замбия.

В своята група „В” „слоновете” се намират на 1-о място с актив от 6 точки, на 2 пред 2-ия Ангола и на 5 пред 3-ия Судан. „Жребците” продължават с нулев актив.

В следващия кръг от група „В”, който ще се играе на 30-и януари, Судан излиза срещу Буркина Фасо, докато Ангола среща „слоновете”.