2. Световен футбол
  3. Кристиано и Меси блестят в шоу с 9 гола в Рияд (ВИДЕО)

Кристиано и Меси блестят в шоу с 9 гола в Рияд (ВИДЕО)

ПСЖ победи с 5:4 сборен отбор на Ал Насър и Ал Хилал

Френският футболен шампион Пари Сен Жермен победи с 5:4 сборен отбор на Ал-Насър и Ал-Хилал в приятелски мач, игран в Рияд.

Звездите на световния футбол Кристиано Роналдо и Лионел Меси зарадваха феновете на тяхното легендарно съперничество, а двамата нападатели се записаха в двубоя. Уго Екитике донесе победата на ПСЖ, след като се разписа за 5:3 в 78-ата минута.

Първото полувреме на стадион "Крал Фахд" в Рияд завърши 2:2. За френския тим точни бяха Лионел Меси и Маркиньос, а Кристиано Роналдо се разписа на два пъти. Меси откри резултата в 3-ата минута, Роналдо изравни от дузпа в 34-а, Маркиньос беше точен в 43-ата, а Роналдо направи 2:2 в шестата минута на добавеното време.

Бразилският национал Неймар пропусна дузпа за ПСЖ в края на полувремето, а Хуан Бернат от френския тим беше изгонен с директен червен картон заради груб шпагат срещу саудитския национал Салем Ал-Даусари.

Мачът се поднови с вихрено темпо след почивката, като  Серхио Рамос в 53-ата отново даде аванс на гостите след асистенция на Килиан Мбапе, преди южнокореецът Хюн-су Джан да се разпише с глава след изпълнение на корнер за 3:3.

Роналдо беше заменен в 61-ата минута, а минута по-късно Кристоф Галтие направи осем смени и играта напуснаха Меси, Неймар и Мбапе.

Игра с ръка на Али Ал-Булайхи даде правото на гостите да изпълнят дузпа, която беше реализирана от Мбапе, преди Уго Екитике да увеличи преднината до 5:3.

В 94-а минута Андерсон Талиска беше точен за домакините, а Пари Сен Жермен спечели с 5:4.

Въпреки че не успя да започне с победа най-новата страница от своята кариера в Саудитска Арабия, 37-годишният Роналдо се представи на изключително високо ниво, докато се подготвя да направи дебют за Ал-Насър, когато те приемат Ал Етифак в неделя.

АЛ ХИЛАЛ/АЛ НАСЪР – ПСЖ 3:4
0:1 Лионел Меси 3
1:1 Кристиано Роналдо 34
1:2 Маркиньос 43
2:2 Кристиано Роналдо 45+5
2:3 Серхио Рамос 54
3:3 Джан Хюн-Су 56
3:4 Килиан Мбапе 60