2. Световен футбол
  3. Критикуваният Меси спаси Аржентина от Мексико (ВИДЕО)

Критикуваният Меси спаси Аржентина от Мексико (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха 2:2 в контрола, играна в САЩ

Аржентина и Мексико завършиха при равенство в контролна среща, която се проведе на стадион „АТ&Т” в САЩ. Двата съперника си стиснаха ръцете за крайното 2:2, като „ацтеките” могат да съжаляват, че са изпуснали успеха, след като водиха с 2:0 до 85-ата минута.

Мексико откри резултата в 19-ата минута, когато Хименес направи страхотен пробив и нахлу в наказателното поле, а Николас Отменди извърши нарушение в гръб за дузпа. Отговорността да изпълни наказателния удар бе поверена на Хавиер Ерненадес, който не сгреши.

След това в 70-ата минута "ацтеките" организираха чудесна контраатака, като Лаюн напредна по лявото крило и подаде към непокртия Ектор Ерера, който със силен и плътен шут по земя не остави шансове на вратаря за 2:0.

Аржентина обаче показа дух и само за пет минути възстанови равенството. В 85-ата минута Лавеци пусна към Агуеро в наказателното поле, който сам срещу вратата се разписа.

Минута преди края на редовното време "гаучосите" успяха да се спасят от загубата. Агуеро даде великолепен извеждащ пас за Меси в наказателното поле, той овладя на гърди и с премерен удар прати топката във вратата между краката на вратаря.