2. Световен футбол
  3. Крузейро излезе еднолично на върха

Крузейро излезе еднолично на върха

Защитаващият титлата си Крузейро победи домакина Интернасионал с 3:1

Защитаващият титлата си Крузейро победи домакина Интернасионал с 3:1 и излезе еднолично на върха на класирането след седмия кръг в бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Марсело Оливейра записаха трети пореден успех и събраха 16 точки, с точка повече пред втория Флуминензе и с 2 пред третия Гояш. Домакините започнаха по-добре мача и в 38-ата минута Велингтон откри резултата. Само четири минути по-късно обаче Рикардо Гуларт изравни.

Вилиан изведе Крузейро напред след асистенция на Евертон Рибейро, а боливийският нападател Марсело Морено реши всичко две минути преди края с петия си гол за сезона. Флуминензе се изкачи на втора позиция след успех с 1:0 на терена на Баия.

Единственото попадение вкара Кенеди още в четвъртата минута. Третият Гояш пък постигна успех с 1:0 като гост, но на Фигейрензе също след ранен гол на Джаскън в петата минута. Гремио отстъпи на четвърта позиция с 13 точки след поражение с 0:1 като гост на Сао Пауло.

Централният защитник Лукас вкара след час игра на "Мурумби" след подаване на Гансо. Фламенго удари две греди и игра 20 минути с човек, но стигна само до 0:0 като гост на Сантос. Отборът на Куритиба единствен остана без успех от началото на сезона, след като в седмия кръг загуби с 0:2 на терена на Атлетико Паранаензе.