2. Световен футбол
  3. Легендарният Марчело Липи стана шампион и в Китай

Легендарният Марчело Липи стана шампион и в Китай

Италианският треньор, който замени корееца Ли Чжан-Су, може да постигне дубъл другия месец

Футболната легенда Марчело Липи, който изведе Италия до световната титла през 2006 г, прибави още един трофей в колекцията. Специалистът спечели и шампионската титла на Китай с Гуанджоу Евъргранд.

Така този тим стана първият в Китай, който дублира титлата си, след като бе шампион и през миналия сезон.

Китайският национал Гао Лин вкара единственото и победно попадение срещу Ляонин в добавеното време и така кръг преди края Евъргранд вече е недостижим на върха с 5 точки повече от Цзян Сейнти, който е с 53 и воден от бившия наставник на Локомотив (София) Драгомир Окука.

Далиан Шъдъ с Мартин Камбуров е 12-и с 34 точки. Днес Далиан спечели с 1:0 при гостуването си на последния в класирането Хенан, а Камбуров игра 78 минути.

Италианският треньор, който замени корееца Ли Чжан-Су, може да постигне дубъл другия месец. Неговият отбор ще играе през ноември финал за купата на страната срещу нискоразреден състав в два мача.

Шанхай Шенхуа, който през началото на годината подписа договори с Дидие Дрогба и с Никола Анелка, завърши 0:0 с Далиен Аербин и вече има 35 точки на 11-ото място, спасявайки се от изпадане.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка