2. Световен футбол
  3. Лео Меси не даде шанс на Парагвай (ВИДЕО)

Лео Меси не даде шанс на Парагвай (ВИДЕО)

Аржентина се наложи над "гуараните" с 3:1, Бълхата с гол и две асистенции

Аржентина победи Парагвай с 3:1 в мач от световните квалификации в зона “Южна Америка” и излезе начело в класирането. "Синьо-белите” сътвориха шоу за зрителите на стадион "Марио Кемпес" в Кордоба.

Мегазвездата на Барселона - Лионел Меси, беше над всички, след като отбеляза един гол и подаде за други два.

Разписаха се още Анхел ди Мария и Гонсало Игуаин. Това бе шеста поредна победа за Меси и компания.

Домакините започнаха надъхани и поведоха още в 4-ата минута. Ди Мария с шут от границата на пеналта опъна мрежата зад гърба на Хусто Вилар – 1:0.

В 17-ата минута обаче Родриго Брана игра необмислено с ръка в собственото си наказателно поле и съдията Уилсон от Бразилия свирна дузпа за гостите. Фабро би хладнокръвно от бялата точка и изравни – 1:1.

Аржентинците отново се вдигнаха на щурм и в 31-ата минута Игуаин получи пас на скорост и с прецизен удар в обратния ъгъл отново изведе своя тим напред в резултата - 2:1.

Четири минути по-късно пък Меси от фаул разтресе гредата. В 64-ата минута отново той изпълни нов фаул пред вратата на Парагвай и този път матира Вилар – 3:1.

Аржентина на практика си осигури класиране за Мондиала в Бразилия след две години, докато "гуараните" са предпоследни и почти сигурно са аут, след като сами задраскаха шансовете си.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка