2. Световен футбол
  3. Лидерът Флуминензе допусна изненадваща загуба у дома от опашкар (видео)

Лидерът Флуминензе допусна изненадваща загуба у дома от опашкар (видео)

Домакините, които играха без Фред, Деко и Вагнер, допуснаха първо поражение за последните си 12 мача в Бразилия

Лидерът Флуминензе допусна изненадваща загуба с 1:2 от последния в класирането Гоянензе в среща от 25-ия кръг на бразилското първенство по футбол.

Флуминензе е на върха с 53 точки актив, с две точки повече от Атлетико (Минейро). Домакините, които играха без Фред, Деко и Вагнер, допуснаха първо поражение за последните си 12 мача в шампионата.

Защитникът Диего Гиарета откри резултата в 18-ата минута за гостите, а Рение покачи на 2:0 три минути преди почивката. Резервата Микаел върна един гол за Флуминензе в 64-ата минута.

Гоянензе остава на последно място в класирането с 20 точки. Сао Пауло победи с 3:1 Португеза и се изкачи на шесто място и сложи край на серията си от четири мача без успех. Полузащитникът Лукас Моура асистира за два от головете за домакините.

Освалдо вкара първия гол в срещата в шестата минута, а Бруно Минейро изравно в 37-ата. Кортес се възползва от пас на Моура и направи 2:1 две минути след почивката, а Луиш Фабиано оформи крайния резултат в 78-ата минута.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка