2. Световен футбол
  3. Марадона се размина с трофей в Дубай

Марадона се размина с трофей в Дубай

Дон Диего загуби злощастно финала за Шампионската лига на Персийския залив

Първият сезон на Диего Марадона като треньор на отбора на Ал Уасъл от Дубай ще остане без трофей. Футболистите му изпуснаха възможността да триумфират с Шампионската титла на Персийския залив.

Ал Уасъл спечели първата финална среща в Шампионската лига на Персийския залив с 3:1 при гостуването на Ал Мухарак от Бахрейн и нещата изглеждаха ясни. В реванша в Дубай обаче гостите от Ал Мухарак имаха други идеи и още в 9-ата минута излязоха напред в резултата, но в последната минута на първата част Ясер Салим изравни за отбора на Марадона. След това обаче бахрейнският състав вкара още два гола и изравни общия резултат до 4:4.

В 78-ата минута футболистите на Марадона вече бяха на терена с двама по-малко, а до края гостите потърсиха победа в редовното време.

След това срещата отиде при изпълнението на дузпи, където вратарят на гостите Абдула Ал-каби спаси удара на Мубарак Хасан, а накрая изтърва и бившия национал на Аржентина Инасио Месиер.

Така Ал Мухарак от Бахрейн вдигна Шампионската лига на Персийския залив на стадиона в Дубай.

"Съперникът заслужи победата по всички показатели. Те контролираха мача, още от самото начало овладяха средата на терена и ние нямахме никакъв шанс да се противопоставим до 78-ата минута, когато вече с девет души съвсем се предадохме, заяви спокойно Марадона след края на мача. "Разбира се, различно е да играеш 11 на 11 и 11 на 9, но ние сами си го направихме."

Така поражението със сигурност ще остави Ал Уасъл без никакъв трофей в сезона, който назначи Диего Марадона на треньорския пост. В първенството се нареждат пък на 8-о място в 12-членната лига на ОАЕ.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026