2. Световен футбол
  3. Мароко изхвърли Замбия от Купата на африканските нации

Мароко изхвърли Замбия от Купата на африканските нации

Мароко, който завърши на първо място в Група "Е" на турнира за Купата на африканските нации, победи Замбия с 1:0 в последния си мач. По този начин мароканците направиха услуга на домакините от Кот д'Ивоар, които се класираха също за осминафиналите сред четирите най-добри трети отбори в групите, а отпаднаха тимовете на Гана и Замбия.

Капитанът на Мароко Хаким Зиеш вкара единственото попадение в мача в 38-ата минута след добавки при спасяване на вратаря на Замбия Тресфорд Лоурънс Муленга.  След почивката Банда направи два големи пропуска за тима на Замбия, които в крайна сметка го оставиха извън турнира.

Тимът на Мароко, който е полуфиналист от Световното първенство в Катар и фаворит за титлата в Кот д'Ивоар, ще се изправи срещу отбора на Република Южна Африка на осминафинал във вторник. Мароко е печелил титлата на КАН през 1976 и бе финалист през 2004, когато загуби в мача за трофея от домакина Тунис с 1:2.

Тимът на ДР Конго също се класира за следващата фаза, като направи 0:0 с Танзания в мач то Група "F".

Като голям сблъсък на осминафиналите на турнира се очертава двубоят между Нигерия и Камерун. Кабо Верде ще срещне Мавритания за място сред най-добрите осем. Ще има и мач Ангола - Намибия в следващата фаза на турнира.

Останалите мачове на осминафиналите са Египет - РД Конго, Екваториална Гвинея - Гвинея, Мали - Буркина Фасо и Сенегал срещу оцелелия домакин Кот д'Ивоар.