2. Световен футбол
  3. Мексиканският Тигрес е първият четвъртфиналист за "Копа Либертадорес"

Мексиканският Тигрес е първият четвъртфиналист за "Копа Либертадорес"

Мексиканският Тигрес завърши 1:1 като домакин на боливийски Университарио де Сукре и с общ резултат 3:2 стана първият четвъртфиналист в най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол за "Копа Либертадорес".

Мексиканският Тигрес завърши 1:1 като домакин на боливийски Университарио де Сукре и с общ резултат 3:2 стана първият четвъртфиналист в най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол за "Копа Либертадорес". Гостите стартираха отлично в реванша и поведоха в резултата след малко повече от минута игра след точен удар по тревата на Рубен Кеста. Рафаел Собис изравни от дузпа четвърт час преди края и прати домакините напред.

В спора за място на полуфиналите Тигрес очаква победителя от мача между Емелек (Еквадор) и Атлетико Насионал (Колумбия), които ще изиграят първия мач помежду си на 8 май в Гуаякил. Арженитнският Естудиантес взе аванс от 2:1 срещу гостуващия Санта Фе (Колумбия) след първата осминафинална среща между двата тима. Карлос Аусги отри резултата за домакините в 20-ата минута, когато засече с глава центриране на Алваро Перейра. Девет минути по-късно Гуидо Марсело Карийо удвои отблизо след подаване на Себастиан Домингес. Гостите успяха да намалят десет минути преди края след точен удар от въздуха на Уилсон Морело, който се възползва от подаване на Омар Перес и прати топката в мрежата на Иларио Наваро. Реваншът е след седмица в Богота.

Меси: Първата цел е изпълнена