2. Световен футбол
  3. Мексико победи САЩ в последната минута (ВИДЕО)

Мексико победи САЩ в последната минута (ВИДЕО)

Коста Рика и Панама с успехи в другите мачове

Мексико стигна до победа срещу САЩ с 2:1 като гост в първия кръг на финалната фаза от световните квалификации в зона КОНКАКАФ.

Дългогодишните съперници от Американския континент сътвориха много интересна среща. В 20-та минута "сомбреросите" поведоха след гола на Мигел Леюн, но пет минути след почивката Боби Ууд върна равенството на таблото.

Победното попадение падна чак в 89-та минута, когато Рафа Маркес засече с глава центриране от корнер и донесе трите точки на своята страна.

В друг мач от КОНКАКАФ, Панама победи Хондурас с 1:0 на Естадио Олимпико Метрополитано.

Фидел Ескобар донесе победата на своята страна с гол от пряк-свободен удар в 22-та минута. Защитникът стреля много добре, топката рикушира в стената и излъга стража на Хондурас.

В 65-та минута домакините бяха много близо до втори гол, но Ескобер едва успя да спаси удара на Куинтеро отблизо, а след това топката за малко не мина цялата голлиния.

Тринидад и Тобаго загуби от Коста Рика с 2:0. След нулево първо полувреме, ударите на Кристиан Боланос и Роналд Матарита донесоха трите точки за гостите. Боланос засече топката на далечната греда след страхотно центриране отляво. Матарита пък отбеляза в продължението на срещата.