2. Световен футбол
  3. Мексико помете Куба с 6:0 на "Голд къп" (ВИДЕО)

Мексико помете Куба с 6:0 на "Голд къп" (ВИДЕО)

Орибе Перлата направи хеттрик, в другия мач от групата Тринидад и Тобаго надигра Гватемала с три гола в първите 25 минути

Мексико смачка Куба с 6:0 на старта на група C в турнира „Голд къп”, докато Тринидад и Тобаго надигра Гватемала с 3:1 в другия мач от същата група.

Пред над 54 000 зрители на незабравимия за България „Солджър Фийлд” в Чикаго Орибе Пералта наниза хеттрик за „ацтеките”, а Вела, Гуардадо и Джовани дос Сантос добавиха по още едно попадение. На този стадион българският национален отбор постигна първия си успех на световни финали – 4:0 над Гърция на Мондиала в Сащ през 1994-а.

Мексиканците бяха явно по-добрият отбор и в 17-ата минута удар на Гуадрадо бе избит от голлинията, топката се върна към него и той с глава подаде за Орибе Пералта, който отблизо опъна мрежата за 1:0.

Само 5 минути по-късно елементарна грешка в кубинската защита позволи на звездата на Реал (Сосиедад) Карлос Вела да овладее в наказателното поле и да прониже вратаря по диагонала – 2:0.

Наказателната акция продължи и един извеждащ пас след рикошет се озова в краката  на  Пералта, който сам срещу вратаря покачи на 3:0 в 37-ата минута.

Преди почивката Риос изведе Гуадрадо зад защитата и бившият играч на Валенсия и Байер Леверкузен веднага прати с глава в обратния ъгъл за 4:0.

Вратарят Гера допусна ужасяваща грешка и Пералта оформи своя хеттрик от метър пред голлинията в 62-ата минута, а четвърт час преди края Джовани дос Сантос оформи крайното 6:0 след извеждащ  пас на Лаюн.

Преди това на същия стадион Тринидад и Тобаго даде старт на битката в групата с успех над Гватемала с 3:1.

Тринидад си реши мача още до 25-ата минута с голове на Батю, Като и Джоунс, а Карлос Руис отсрами  гватемалците с почетен гол след почивката.

В нощта на понеделник срещу вторник Мексико среща Гватемала в 04:00 часа, а Тринидад и Тобаго ще мери сили с Куба от 01:30.