2. Световен футбол
  3. Мексико шокира Бразилия с 2:0 в контрола (видео)

Мексико шокира Бразилия с 2:0 в контрола (видео)

Джовани Дос Сантос и Чичарито вкараха головете за "трикольорите"

Националният отбор на Мексико постигна една от най-престижните си победи в последните 20 години, след като тази вечер се наложи изненадващо с 2:0 над суперсилата Бразилия, макар и в контрола.

Приятелският мач между двете страни се игра в Тексас, САЩ, пред близо 86 хиляди зрители.

Двубоят започна с очакван натиска на "златистите" и пропуски в началото на Марсело и Хълк.

Така дойде 11-ата минута, когато "трикольорите" изненадващо откриха резултата. Тогава Барера намери Джовани Дос Сантос в лявата част на наказателното поле, а играчът на Тотнъм с хубав шут с левия крак изведе мексиканците напред.

След попадението Хълк и Марсело изпуснаха по още едно изгодно положение, преди да се стигне до 32-ата минута, когато Мексико получи правото да изпълни дузпа за фаул на Жуан срещу Дос Сантос. Зад топката застана нападателят на Манчестър Юнайтед - Хавиер Ернандес, който нямаше проблеми от бялата точка да удвои преднината на своите.

През втората част бразилците стартираха с натиск и пропуски на Дамиао и Жуан.

Като цяло обаче мексиканците бяха добре групирани в половината си, което не откри много възможности за гол пред "златистите".

Голямата звезда на Бразилия - Неймар, бе тотално обезличен и отправи първия си шут към противниковата врата едва в 90-ата минута.

Нов гол до края на мача обаче не падна и така Мексико изненадващо победи Бразилия с 2:0 в контрола, играна в САЩ.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026