2. Световен футбол
  3. Мексико спечели квота за купата на конфедерациите (ВИДЕО)

Мексико спечели квота за купата на конфедерациите (ВИДЕО)

Това стана факт след победа над САЩ

Националният отбор на Мексико победи с 3:2 САЩ след продължение и спечели квотата на зона КОНКАКАФ за Купата на конфедерациите през 2017 година в Русия. Мачът беше игран на "Роуз Боул" в Калифорния, където мексиканците стигнаха до последната си победа над Съединените щати през 2011 година. Мачът започна изключително интересно, като Хавиер Ернандес откри за Мексико в десетата минута, а шест по-късно Джоф Камерън вкара изравнителното попадение. Повече голове нямаше в редовното време, но още в шестата минута на първото полувреме Орибе Пералта изпрати топовен изстрел с десния крак в мрежата на американците за 2:1.

Мексико изглеждаше сигурен победител в мача и владееше инициативата, но американците не се предадоха и отново стигнаха до гол. В 109-ата минута нападателят Боби Ууд се възползва от извеждащ пас на Деандре Йедлин и изравни за 2:2. И това обаче не помогна на САЩ, защото Пол Агилар донесе крайния успех на Мексико в 118-ата минута, когато изпрати удар от воле в мрежата на съперника. Победата подпечата визите на мексиканците за купата на конфедерациите - предшестващият световните финали турнир, чийто следващ домакин е Русия през 2017 година.