2. Световен футбол
  3. Мийонариос отстрани Гремио с гол от дузпа в последната минута

Мийонариос отстрани Гремио с гол от дузпа в последната минута

Колумбийският гранд Мийонариос достигна до полуфиналите на южноамериканския турнир Копа Судамерикана след победа с 3:1 над бразилския Гремио.

Отборът от Богота продължава напред с общ резултат 3:2 от двата четвъртфинални мача. Двубоят се разви изключително драматично, като секунди преди края Гремио губеше с 1:2 и изглеждаше полуфиналист заради гол повече на чужд терен, но попадение от дузпа на Ватсон Рентерия оформи крайното 3:1 за колумбийците и им донесе място в четворката на турнира.

Другите полуфиналисти във втория по сила турнир в Южна Америка бяха определени миналата седмица и са Универсидад Католика (Чили), Сао Пауло (Бразилия) и Тигре (Аржентина).

В битка за място на финала ще се срещнат Тигре - Мийонариос и Универсидад - Сао Пауло.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка