2. Световен футбол
  3. Неймар и Оскар дърпат конците при 2:0 за Бразилия срещу Замбия (ВИДЕО)

Неймар и Оскар дърпат конците при 2:0 за Бразилия срещу Замбия (ВИДЕО)

Звездите на Барселона и Челси бяха най-добри за Селесао в контролата, играна в Пекин

Бразилия победи Замбия с 2:0 в контрола, играна на прословутото „Птиче гнездо” в китайската столица Пекин. Това бе четвърта поредна победа за Селесао във всички мачове, а тя дойде след голове на Оскар и Деде след почивката.

За първи път в историята 5-кратните световни шампиони се изправиха срещу Замбия.

В първите минути играта и на двата отбора не вървеше, но бразилците имаха превес. След четвърт час те създадоха и първата опасност, но Рамиреш стреля технично покрай гредата след двойно подаване с Неймар.

Алешандре Пато получи рядък шанс да започне като титуляр, но комично настъпи топката в 18-ата минута, когато пас на Неймар го изведе сам срещу вратаря и пропиля шанса.

Пато правеше слаба първа част, докато Неймар беше навсякъде и дирижираше отлично почти всяка атака на Бразилия. Чак в края на полувремето Патока леко загатна за възможностите си, но с глава не успя да насочи добре след центриране на Дани Алвеш.

Маюка опита евтино да си изпроси дузпа, а Неймар се разходи между трима бранители, но стреля ниско и слабо в ръцете на Мвеене.

Маюка едва не даде аванс на африканците рано след почивката, но протегнатият му крак не успя да стигне рикоширало към него центриране.

Дани Алвеш не нацели вратата очи в очи със стража Мвеене, но в 59-ата минута Селесао най-после поведе. Оскар получи топката след късо изпълнение на корнер, нагласи се от 20-ина метра и ударът му рикошира в бранител, за да опише парабола на Мвеене и да спре в мрежата за 1:0.

Паулиньо бе на сантиметри от втори гол, но и той дойде 7 минути след първия. Неймар центрира от пряк свободен удар, който сам спечели, а централният бранител Деде се измъкна от своя пазач и с глава отбеляза първия си гол за националния отбор на Бразилия за 2:0.

Неймар и Оскар до края пропуснаха да вкарат още голове, но двамата бяха най-впечатляващите в златисто на терена и със сигурност са сред фаворитите на Сколари за място на Мондиала в Бразилия.

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)