2. Световен футбол
  3. Неймар счупи рекорд, Бразилия смаза Хондурас с 6:0 и ще играе за олимпийското злато (ВИДЕО)

Неймар вкара най-бързия гол в историята на Игрите, новият "гражданин" Габриел Жезуш също вкара два пъти

Домакинът Бразилия разгроми аутсайдера Хондурас с 6:0 в първия полуфинал на Олимпиадата в Рио и ще играе в големия финал за златните медали. Неймар откри в 15-ата секунда и закри шоуто в добавеното време, а междувременно даде и две асистенции, докато другите голове бяха дело на новото попълнение на Манчестър Сити Габриел Жезуш (2), Маркиньос от ПСЖ и Луан.

Селесао си осигури рекорден шести медал от футболния турнир на Олимпийските игри. Досега обаче бразилците никога не са ставали шампиони. На финала те очакват победителя от втория полуфинал Нигерия – Германия, който започва в 22:00.

На „Маракана” Бразилия поведе след само 15 секунди игра. Неймар използва лоша изява на защитник, изпревари вратаря и успя да промуши над него за 1:0. От ФИФА веднага потвърдиха, че това е нов рекорд за най-бърз гол на олимпийските турнири по футбол в историята.

При падането над вратаря звездата на Барселона получи неприятен удар, стана и продължи, после беше изнесен на носилка и пак се върна в игра.

В 26-та минута Луан подаде на новия „гражданин” Габриел Жезуш, останаха съмнения за засада, но Жезуш прати в мрежата за 2:0.

Наказателната акция продължи и след красива комбинация Неймар намери Жезуш, който вкара втория си гол за 3:0.

Втората част продължи в зададения ритъм. Неймар центрира от корнер и бранителят на ПСЖ Маркиньос с глава покачи на 4:0.

Фелипе Андерсон от Лацио замени Габриел Жезуш, за да покаже отличен дрибъл 11 минути преди края и поднесе на крака на Луан за 5:0 на празна врата.

В добавеното време Селесао получи дузпа и Неймар „закри” шоуто с шести гол, втори за него в мача.

Големият финал е в събота от 23:30 на „Маракана”, а там Бразилия очаква Германия или Нигерия.

Платини с революционно предложение: Да играем с по 10 души